Kolonie i obozy

Co u nas znajdziesz?

Organizujesz obóz harcerski?

Pole namiotowe

Ilość miejsc w zależności od zapotrzebowania. Nieważne jak dużo was przyjedzie, zmieścimy się!

Zespół domków na 80 osób

Oprócz pola namiotowego znajdziecie u nas zespół domków, który jednorazowo może pomieścić nawet 80 osób, więc każdy, od zucha po kadrę, spędzi z nami niezapomniany czas!

Jezioro Lipkusz

Orzeźwienie, kąpiel, sporty wodne oraz wędkowanie. A to wszystko na wyciągnięcie ręki!

Czysta woda i odległość od ośrodka (zaledwie 50 m) sprawiają, że jezioro staje się stałym elementem programu niemalże wszystkich jego gości, a dla uczestników obozów jest wybawieniem w upalne dni.

Mamy również do zaoferowania sprzęt wodny, który pozwoli wypłynąć na wodną przygodę na Zalewie Koronowskim!

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie to jedno z najważniejszych muzeów w Polsce, poświęcone historii narodowego hymnu. Znajduje się w miejscu, gdzie powstał „Mazurek Dąbrowskiego”, czyli polski hymn narodowy. W muzeum można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, takich jak historyczne dokumenty, zdjęcia i instrumenty muzyczne związane z tworzeniem hymnu. Muzeum jest miejscem szczególnym dla Polaków, którzy tu czczą swoją historię i kulturę.

Poznajcie dinozaury! JuraPark w Solcu Kujawskim to świetne miejsce, aby poznać te fascynujące istoty. Niekiedy można nawet pomyśleć, że są prawdziwe. To miejsce z pewnością spodoba się nie tylko tym najmłodszym, ale i całym rodzinom. Czekają tam na Was przewodnicy, którzy wprowadzą Was w ten prehistoryczny świat i z pewnością odpowiedzą na każde pytanie.

A jeśli już się tam wybierzecie, czeka Was jeszcze jedna atrakcja – Aquapark w Solcu Kujawskim również gotowy jest dostarczyć znakomitą zabawę i miło spędzony czas najmłodszym i tym trochę starszym!

Skansen Parowozowni w Kościerzynie to miejsce, w którym spotkać możemy wiele historycznych parowozów i innych maszyn kolejowych. Znajduje się tu zabytkowa parowozownia z 1924 roku, w której możemy ujrzeć działające maszyny. Na terenie skansenu można również zwiedzić Muzeum Kolejnictwa, w którym prezentowane są różne eksponaty związane z historią kolejnictwa w Polsce. To doskonałe miejsce dla miłośników techniki oraz dla wszystkich, którzy chcą poznać historię i kulturę związaną z polską koleją.

Muzeum Kolejki Wąskotorowej to miejsce pełne zabytkowych parowozów i wagonów wąskotorowych, które kiedyś przewoziły ludzi i towary po małych, wiejskich trasach. Muzeum prezentuje historię kolejnictwa w Polsce oraz rozwój technologii związanej z wąskotorowymi połączeniami kolejowymi. W muzeum można zobaczyć również wiele innych eksponatów, takich jak narzędzia i przyrządy wykorzystywane przez pracowników kolei oraz dokumenty i fotografie związane z historią kolejki wąskotorowej.

Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich to skansen położony na terenie Kaszub. Prezentuje on tradycyjne budownictwo i kulturę ludową regionu kaszubskiego. Można tam zobaczyć zabytkowe chaty, stodoły, kościół oraz inne budynki, które są charakterystyczne dla tej okolicy. Zwiedzający mogą również poznać kaszubskie rzemiosło oraz tradycyjne zwyczaje i obrzędy, które od wieków kultywowane są w tym regionie. To doskonałe miejsce dla miłośników historii i kultury Kaszub!

Harcerski Ośrodek Obozowy w Pólku
86-010 Koronowo

+ 48 696 811 198
polko@kp.zhp.pl
Copyright © 2023 Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP
Administrator: Zespół Komunikacji i Promocji Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej